تحولات بازار گرانیت در دنیا

0 2

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، تحولات بازار گرانیت دنیا توسط کشور هایی همچون چین، هند و برزیل در حال وقوع و تاثیر آن با کاهش قیمت و افزایش کیفیت قابل شهود است. در واقع این رویداد برعکس آن چیزی است که در بازار ایران در حال وقوع است. سنگ های ساختمانی که در ایران تولید می شود با کیفیت پایین تر از استاندارد جهانی و قیمت تقریبا بالا به بازار عرضه می شود.

گرانیت سنگ ساختمانی سخت برشی است ومی توان گفت فرآوری آن نیز بسیار سخت تر و زمان بر تر از سنگ های ساختمانی دیگر است اما دربازار جهانی این مقوله کمی متفاوت است.

در بازارهای جهانی تنوع گرانیت با قدرت بالایی عرضه میگردد و  قیمت پایین بودن آن نیز مورد پسند بازار جهانی بوده و میتوان گفت قدرت بازاریابی در این زمینه بسیار تاثیر گذار است. کشور ایران نیز گرانیت های بسیار خوبی دارد و بازار گرانیت ایران نیز تقریبا هم سطح سنگ های ساختمانی دیگر است اما به خاطر نزدیک بودن کشورهای مصرف کننده ای چون هند بازار گرانیت ایران نیز رونق دارد.

البته کشور های عربی هم از مصرف کننده های اصلی گرانیت در دنیا به حساب می آیند. باید این نکته را مد نظر قرار داد که هند نیز از منایع بزرگ معادن گرانیت در دنیا به حساب می آید اما بیشتر خود این کشور صادر کننده و وارد کننده گرانیت با طرح های جدید است.

با مقایسه عمیق گرانیت های جدید را می توان شناسایی و بازاریابی را در این زمینه شروع کرد تا بتوان به نتیجه مساعدی در این زمینه رسید. گرانیت مشکی، گرانیت سبز، گرانیت های برتر در چند سال آینده خواهد بود چرا که این دو محصول جایگاه اصلی خود را در بازار به دست آورده اند و در بیشتر پروژه های ساختمانی به خوبی شناخته شده هستند از این رو بازار جهانی این دو گرانیت در دنیا تضمین شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.