تولید ضایعات سنگ ایران بالاتر از استانداردهای جهانی

0 26

مهدی لطفی مدیر فروش «شرکت جهان نما» در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا ۴ سال است در بخش فروش شرکت های ایران ماربل و جهان نما فعالیت دارم. عمده تولیدات این دو شرکت سنگ های تراورتن و مرمریت است.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات با کشور عراق همکاری داریم. یکی از بزرگترین مشکلات صادرات برگشت پول است؛ پول حاصل از صادرات با مشکلات زیادی به کشور بر می گردد.

وی در مورد چگونگی افزایش فروش توضیح داد: به هر میزان که تولیدکنندگان صنعت سنگ با صداقت بیشتری با مشتری برخورد کنند، در فروش نتیجه بسیار بهتری می گیرند.

مدیرفروش ایران ماربل افزود: خوشبختانه حدودا ۳ سال است وضعیت نمایشگاه های داخلی مخصوصا محلات بسیار بهتر شده است. من حضور در نمایشگاه های داخلی را به نمایشگاه های خارجی ترجیح می دهم.

لطفی گفت: صنعت سنگ ایران دارای معادن بسیار غنی است اما در فراوری و صادرات بسیار ضعیف تر از کشورهای دیگر عمل کرده ایم. بسیاری از دستگاه های موجود در کارخانجات ایران قدیمی و فرسوده هستند که این مساله باعث شده میزان هدر رفت سنگ بسیار بالا باشد. اگر جلوی ضایعات گرفته شود قیمت تمام شده سنگ نیز پایین تر خواهد آمد و قدرت رقابت ما در بازارهای جهانی بالاتر خواهد رفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.