حسن محمدپور: اقتصاد صنعت سنگ کشور نیازمند ثبات است

0 32

حسن محمدپور مدیرفروش شرکت سنگبری آینه سنگ در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت این مجموعه از سال ۱۳۷۲ آغاز شده است. در این شرکت فرآوری سنگ مرمریت کرم نی ریز انجام می شود همچنین دارای معدنی به نام درّریز نی ریز هستیم و مرمریت استخراج می کنیم.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات فعلا نتوانسته ایم فعالیتی را انجام دهیم. مشکلات ارزی و نقل و انتقالات پول کار را بسیار دشوار کرده است. دستور العمل ها و قوانینی که به طور دائم تغییر می کنند ما را دچار سرگردانی می کند. برای صادرات باید برنامه ریزی ها بلند مدت باشد.

مدیرفروش شرکت سنگبری آینه سنگ افزود: برای افزایش صادرات باید تداوم ثبات وجود داشته باشد. باید بتوانیم پیش بینی کنیم که در پنج سال آینده چه اتفاقاتی خواهد افتاد به عنوان مثال باید بدانیم که انتقال وجه از دیگر کشور ها کی درست می شود و تا چند سال ثبات دارد.

محمدپور در خصوص حضور در نمایشگاه های بین المللی گفت: حضور در نمایشگاه ها بسیار تاثیر گذار است و می تواند صنعت سنگ ایران را به جایگاه واقعی خود نزدیک کند. برخی نمایشگاه های داخلی دارای ضعف هایی هستند که با کمک دولت باید این ضعف ها به نقاط قوت تبدیل شوند.

وی در پایان گفت: مهمترین ضعف صنعت سنگ کشور ضعف در تکنولوژی و کم بودن ارتباط با کشورهای خارجی است. مهمترین نقطه قوت صنعت سنگ کشور مواد اولیه خوبی است که داریم. ما سنگ هایی که داریم در دنیا بی نظیر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.