حسینی: دولت مشوق های صادراتی بیشتری ایجاد کند

0 2

سیداحمد حسینی مدیرعامل شرکت رویال سنگ ایران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: شرکت رویال سنگ ایران یک برند ثبت شده و بین المللی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۷۱ آغاز کرده و دارای ۴ کارخانه سنگبری و ۲ معدن است. عمده تولیدات این شرکت مرمریت و تراورتن می باشد.

وی در ادامه گفت: عمده ترین مشکل صنعت سنگ در حال حاضر برخی قوانین است. اگر قوانین مزاحم اصلاح یا حذف شوند صنعت سنگ ایران موفقیت های بسیار بیشتری را تجربه خواهد کرد. در حوزه صادرات تا ۵ سال پیش با کشورهای حوزه خلیج فارس، چین، مالزی و حتی استرالیا همکاری داشتیم، اما حدود ۵ سال است که صادرات انجام نمی دهیم.

مدیرعامل شرکت رویال سنگ ایران افزود: تجربیات بسیار ارزنده ای در حوزه صادرات کسب کرده ایم و در تولید و فراوری هم مطابق با استانداردهای بین المللی حرکت می کنیم اما تمامی این تجربیات زمانی به درد می خورد که بسترهای لازم برای صادرات فراهم باشد؛ فعلا که اینگونه نیست.

وی تصریح کرد: به دلیل مشکلاتی از قبیل؛ جابجایی پول و کم بودن ارتباط با برخی کشورها در بازارهای بین المللی از دیگر کشورهای عقب مانده ایم. صادرات مهمترین اولویت است و دولت باید با ایجاد مشوق های صادراتی و کمک به حضور تولیدکنندگان در نمایشگاه های خارج از کشور و دعوت از تجار بین المللی برای حضور در نمایشگاه های ایران این مهم را تقویت کند.

وی خاطرنشان کرد: در کنار حضور واحدهای تولیدی در نمایشگاه ها باید آموزش های صادراتی برای صنعتگران و تولیدکنندگان انجام شود. صنعت سنگ ایران همان طور که در ذخائر و معادن و تنوع حرف اول را در دنیا می زند می تواند در فراوری و صادرات نیز حرف اول را دنیا بزند به شرطی که حمایت های لازم از آن صورت پذیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.