خسارت ۱۲۶ میلیارد ریالی سیلاب به معادن استان سمنان

0 51

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: سیلاب‌های ابتدایی سالجاری بیش از ۱۲۶ میلیارد ریال به معادن استان آسیب رسانده است.

بهروز اسودی با اعلام این خبر افزود: زیرساخت‌های حدود ۲۵ معدن در استان سمنان متحمل خسارت به ارزش ۱۲۶ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال شده است.

وی با اشاره به نوع خسارات وارده به این معادن، تصریح کرد: زیرساختهای معدنی شامل ساختمان، تجهیزات و ماشین آلات، راه دسترسی و بخش عملیاتی و کارگاه‌های استخراج معادن شهرستان‌های دامغان، گرمسار، سرخه و میامی خسارت دیده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ضمن بیان درصد خسارت وارده اظهار کرد: این تعداد معادن در زمینه تولید محصولات معدنی از قبیل گچ، کنستانتره مس، زغال سنگ، منگنز، سنگ لاشه، فلورین و مس فعالیت می‌کنند که زیرساختهای آنها از بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده است.

اسودی با اشاره به سهم حدود ۲ هزار نفری این معادن در اشتغال استان خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت وارده در بخش راه دسترسی معادن و کارگاه‌های استخراج است که از این حیث راه دسترسی معدن جنوب آرسک دامغان بوط۱۰۰ درصد تخریب شده است و همچنین کارگاه‌های استخراج معدن هلالان و معدن سرآسیاب دامغان به طور ۸۰ درصد تخریب و آسیب دیده است.

وی عنوان کرد: برآورد کامل میدانی از میزان خسارت‌ها در حال انجام است تا تمهیدات لازم برای جبران خسارت‌ها و حمایت از واحدهای آسیب دیده در نظر گرفته شود و مطمئناً از تمام ظرفیت‌ها در جهت خدمت رسانی و جبران خسارت‌ها استفاده خواهیم کرد و برای رفع آنها مساعدت خواهد شد.

  • ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.