خبرگزاری سنگ ایران

طبق آمارهای موجود ۱۳۰۰ معدن سنگ تزیینی و ۵۵۰۰ واحد فرآوری سنگ و حدودا ۱۰۰۰ واحد تولید کننده و وارد کننده ماشین آلات مربوط به صنعت سنگ در کشور فعالیت می‌کنند. همچنین تعداد بسیار زیادی شرکت‌های داخلی وجود دارند که در زمینه صادرات سنگ به کشورهای مختلف دنیا فعال هستند. علیرغم اهمیت بسیار زیاد صنعت سنگ و توان بسیار بالای این صنعت در ارزآوری و کارآفرینی، رسانه‌های مجازی و مکتوب تا کنون تمایل چندانی برای انعکاس اخبار مربوط به این صنعت از خود نشان نداده‌اند. تعداد سایت‌ها و نشریاتی که به صنعت سنگ می‌پردازند بسیار کم و محدود است.

خبرگزاری سنگ ایران تلاش می‌کند با جمع آوری و انعکاس اطلاعات مربوط به صنعت سنگ و بازتاب نظرات و انتقاد‌ها و پیشنهادهای دست اندرکاران این صنعت علاوه بر پر کردن خلاء‌های رسانه‌ای این صنعت، بسترهای رشد و توسعه آن را فراهم کند.
این خبرگزاری با معرفی کارآفرینان موفق صنعت سنگ و واحدهای تولیدی مختلفی که در این عرصه وجود دارند این ظرفیت را به وجود می‌آورد که مخاطبین خارج از کشور را با ظرفیت‌های صنعت سنگ ایران آشنا کند تا تجار خارجی بتوانند با صاحبان این صنعت ارتباط قوی و موثری برقرار کنند.

فراهم کردن بسترهای لازم برای افزایش صادرات، انعکاس دستاورد‌ها و تکنولوژی روز دنیا، معرفی واحدهای تولیدی مرتبط با صنعت سنگ، معرفی روش‌های جدید برای بالا رفتن بهره وری در صنعت سنگ و ایجاد فضایی برای ارتباط قوی و موثر بین صنعتگران ایرانی و تجار خارجی از مهم‌ترین اهداف خبرگزاری سنگ ایران است.