تحویل ۱۵۰۰ مسکن به خانواده های دارای فرزند معلول

0 1

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، «موسی برزگری سلطان احمدی» مدیرعامل بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفان گفت: تا پایان امسال بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی به خانوارهای دارای فرزند معلول در کشور تحویل داده می شود.

وی افزود: امسال ۵۵۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای فرزندان معلول در روستاها و شهرها به واجدین شرایط واگذار شده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ هزار و ۳۰۰ خانوار در کشور دارای فرزندان معلول هستند، گفت: با همکاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، بهزیستی، خیرین مسکن ساز و سازمان ملی زمین و مسکن در نظر داریم در ۴ سال آینده تمام این خانوارها صاحب مسکن شوند.

برزگری سلطان احمدی، با بیان اینکه محرومیت زدایی در چارچوب اقتصاد مقاومتی و حمایت از مناطق محروم کشور از عمده اهداف بنیاد علوی است، گفت: در این راستا برای ارتقا سلامت بیش از ۶۰ هزار مادر باردار، ۷۲۰ هزار سبد کالایی با ۱۴ نوع قلم کالا تحویل شده و بیش از ۸ هزار دانشجوی مناطق محروم نیز هم اکنون تحت پوشش این بنیاد قرار دارند.

به گفته وی ، در راستای حمایت از کارآفرینی، بنیاد علوی تفاهم ‌نامه‌ای را با بانک سینا امضا کرده است تا در ۳۱ استان برای انجام کارآفرینی ۲۰۰میلیارد ریال( ۲۰میلیارد تومان) تسهیلات پرداخت کند. هر کارآفرین نیز می تواند تا ۲۰ میلیارد ریال(۲ میلیارد تومان) از این تسهیلات استفاده کند.

وی با بیان اینکه پرداخت هرگونه تسهیلات در این زمینه با نظارت کامل انجام می شود، اظهارداشت: این تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد پرداخت می شود که ۵ درصد سود آن را بنیاد علوی، ۵ درصد دیگر را استانداران ۳۱ استان و ۸ درصد باقی مانده توسط کارآفرینان پرداخت می شود.

برزگری سلطان احمدی ایجاد معیشت پایدار درمناطق محروم کشور و توانمند سازی این مناطق را از دیگر اهداف بنیاد مستضعفان در مناطق محروم کشور عنوان کرد و افزود: در این راستا تاکنون بنیاد در منطقه قلعه گنج در بین سه استان هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده و با راه اندازی یک واحد دامپروری بزرگ در این منطقه پرورش بز مورسیا اسپانیایی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در قلعه گنج در دستور کار ما قرار گرفته است که روزانه هر راس آن بیش از ۲٫۵ کیلوگرم شیر می دهد.

وی گفت: تاکنون بیشتر استان ها آمادگی خود را برای توسعه پایدار مناطق محروم استان های خود اعلام کرده اند تا بنیاد علوی با اجرای طرح های اقتصادی و اجتماعی همانند قعله گنج با کارآفرینی بتواند در توانمند سازی این مناطق مشارکت کند.
منبع: ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.