شادابی تولید برگ برنده صادرات

0 1

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، معاون سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: در شرایطی که آمریکا تلاش دارد با تشدید تحریم‌ها، اقتصاد ایران را تحت فشار قرار دهد و کشور را در حوزه تجارت و بازرگانی منزوی سازد باید نمایشگاه ها را تقویت کنیم.

محمدرضا مودودی با اعلام این خبر گفت: در شرایطی که آمریکا تلاش دارد با تشدید تحریم‌‌‌‌ها، اقتصاد ایران را تحت فشار قرار دهد و کشور را در حوزه تجارت و بازرگانی منزوی سازد، هر رویدادی که بتواند منجر به حضور تجار و فعالان اقتصادی دنیا به ایران شود باید مورد استقبال قرار گیرد.

وی افزود: حتی اگر در شرایط کنونی این تصور وجود داشته باشد ممکن است به لحاظ تبادل کالایی فضای مساعدی پیش‌‌رو نباشد، البته باید بگویم به نظر نمی‌‌‌‌‌رسد که در این دوره از تحریم‌‌ها اقدامات آمریکا در این زمینه موفقیت‌‌‌‌آمیز باشد، باید بازرگانان بین‌‌‌‌المللی به ایران بیایند و فضای تولید داخل و توانمندی‌‌‌‌های کشور را مشاهده کنند که حتی در شرایط تحریم‌‌‌ها هم دست از تولید و بازاریابی و عرضه تولیدات خود برنمی‌دارد بنابراین باید تلاش کنیم با برگزاری این دست نمایشگاه‌‌ها این رویکرد را تقویت کنیم.

معاون سازمان توسعه تجارت ادامه داد: شادابی و تحرک تولید و ظرفیت‌‌‌‌های بالقوه اقتصاد کشور ما موضوعی نیست که تجار و فعالان اقتصادی دنیا به راحتی از کنار آن رد شوند و این برگ برنده مهمی برای ما است.

مودودی اضافه کرد: ما باید این نمایشگاه‌‌‌‌ها را رشد و توسعه داده و به هر شکلی بتوانیم خودمان هم هیات‌‌‌های تجاری و فرهنگی اعزام کنیم و هم شرایطی را فراهم سازیم که هیات‌‌‌‌های تجاری و فرهنگی و حتی سیاسی کشورهای دیگر به ایران دعوت شوند.

وی یادآور شد: ما با این نمایشگاه‌‌‌ها می‌‌‌توانیم علاوه بر نشان دادن قابلیت‌‌‌های بیشتر از کشورمان، نگاه دنیا را به برند ایران به عنوان کشوری اهل تکنولوژی تغییر دهیم، به هر حال ایران دارای دانش فنی و توان تولید بالایی بوده و اهل تعامل و صلح با دنیا است و این موضوعات را می‌‌‌توانیم در اینگونه نمایشگاه‌‌ها بازتاب دهیم.

  • ایلنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.