صادرات سنگبری وحید به ترکیه، عراق و آذربایجان

0 2

وحید اسفهلانی مدیرعامل سنگبری وحید در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را در زمینه تولید سنگ های تزئینی از جمله تراورتن، مرمریت و گرانیت از سال ۱۳۷۹ آغاز کردم.

وی در ادامه گفت: در زمینه صادرات با کشورهای ترکیه، عراق و آذربایجان همکاری داریم. یکی از بزرگترین مشکلات صادرات هزینه های بالای گمرک است.

مدیرعامل سنگبری وحید افزود: در حال حاضر بازار ساخت و ساز با رکود مواجه شده که این رکود تاثیر بسیار بدی روی صنعت سنگ گذاشته است. به نظر می رسد تا ساخت و ساز راه نیافتد اتفاقی در حوزه فروش سنگ های ساختمانی رخ نخواهد داد.

اسفهلانی گفت: بزرگترین ضعف صنعت سنگ ایران در ماشین آلات فرآوری است، برخی ماشین آلاتی که در ایران ساخته می شوند کیفیت خوبی ندارند و لازم است نظارت های دقیق روی تولید ماشین آلات فراوری صورت گیرد تا کیفیت آنها بالا رود. اگر ماشین آلات فرآوری کیفیت خوبی داشته باشند می توانیم به راحتی سنگ با کیفیت تولید کنیم و در بازارهای جهانی وارد شویم.

وی یادآور شد: یکی از مهمترین در خواست های ما از دولت این است که برای واردات ماشین آلات معدنی یا لوازم مصرفی کارخانه های سنگبری ارز دولتی اختصاص دهند تا قیمت این اقلام بالا نرود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.