صادرات «صنایع سنگ آروین» به روسیه، ترکیه و عراق

0 13

فرزاد احمدی مدیرعامل شرکت صنایع سنگ آروین نطنز در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را در زمینه سنگ گرانیت از سال ۱۳۸۷ آغاز کردم.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات با کشورهای روسیه، ترکیه، عراق و قزاقستان همکاری داریم. عوارض ورود کالا به ترکیه، وجود دلالان، کمبود کیفیت در بسته بندی و ظاهر محصولات و مبادلات بانکی ایران و دیگر کشورها از مهمترین مشکلات صادرات است.

وی تصریح کرد: هزینه های حضور در نمایشگاه های بین المللی بسیار بالا است و لازم است دولت در این زمینه تولید کنندگان را حمایت کند. نمایشگاه بهترین مکان برای افزایش صادرات است.

احمدی گفت: کمبود بازاریابی و کمبود تبلیغات در صنعت سنگ ایران بسیار مشهود است. در برخی موارد اغلب مصرف کننده ها به دنبال سنگ هایی با قیمت پایین هستند و به کیفیت اصلا توجه نمی کنند لازم است در این زمینه فرهنگ سازی شود.

وی یاد آور شد: کشورهایی مانند ایتالیا و برزیل با در اولویت قرار دادن صادرات توانسته اند موفقیت های بسیار چشم گیری را از آن خود کنند اما ما هنوز در صادرات ضعف داریم و بسترهای لازم برای افزایش صادرات را فراهم نکرده ایم.

احمدی در خصوص روند برگزاری نمایشگاه اصفهان گفت: نمایشگاه های داخلی ما زمانی می توانند به معنی واقعی کلمه، بین المللی باشند که تعداد غرفه های خارجی و تعداد تجار بین المللی آنها زیاد باشد. اگر این اتفاق بیافتد و تولید کنندگان ایرانی ببینند که می توانند در این نمایشگاه ها قراردادهای فروش منعقد کنند حتما با میل و رغبت در این نمایشگاه ها حضور خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.