صادرات صنایع سنگ پرسپولیس به امارات، روسیه و قطر

0 49

محمد زُجاجی مدیربازرگانی صنایع سنگ پرسپولیس در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: حدودا ۱۰ سال است در حوزه صنعت سنگ مشغول به فعالیت هستم. عمده فعالیت این شرکت صادرات سنگ های لاشتر، دهبید، گرانیت و تراورتن به کشورهای امارات، روسیه و قطر است.

وی در ادامه گفت: مشکلات بخش صادرات سنگ در ایران به دو دسته کلی تقسیم می شود. دسته اول مربوط به معادن و کارخانجات و کیفیت استخراج و فراوری است و دسته دوم مربوط است به مشکلات تبادل بین بانکی ایران و دیگر کشورها.

مدیربازرگانی صنایع سنگ پرسپولیس افزود: هزینه کشتیرانی بسیار بالا رفته و مشکل آوردن پول به ایران همچنان پا برجا است، بسیاری از معادن و کارخانجات ایران هنوز از تکنولوژی قدیمی استفاده می کنند، استخراج سنگ از معادن باید به روز و مدرن شود چون وقتی این سنگ به شکلی درست از معدن استخراج نمی شود روی تمام فرایند تولید تاثیر می گذارد.

وی تصریح کرد: دولت باید در زمینه آموزش صادرات اقداماتی را انجام دهد. آموزش مسئله مهمی است که در این صنعت باید به آن توجه شود. صاحبان صنعت سنگ و صادرکننده ها اغلب مشکل آموزش دارند. باید بدانیم سنگ و معدن چیست و چگونه می توانیم صادرات موفق داشته باشیم. برخی افراد به دلیل عدم آگاهی و با توسل به خیالات می خواهند یک شبه ره صد ساله بروند و صادرکننده شوند و بدیهی است که شکست می خورند، اگر آموزش وجود داشته باشد تعداد این شکست ها کمتر خواهد شد.

زُجاجی افزود: حضور در نمایشگاه های بین المللی بسیار مفید است، اگر حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه های بین المللی به صورت کنسرسیوم و گروهی باشد حتما نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. بزرگترین عیب نمایشگاه های داخلی این است که تعداد تجار و بازرگانان بین المللی در این نمایشگاه ها اندک است و باید این تعداد بیشتر باشد. نمایشگاه های داخلی باید تبلیغات خود را افزایش دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.