صادرات «مرمرسنگ خاورمیانه» به چین، ایتالیا و هند

0 2

صادق محمدی مدیرعامل «شرکت مرمرسنگ خاورمیانه» در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: معدندار هستم و فعالیت خود را در این زمینه از سال ۱۳۷۰ شروع کردم. انشالله به زودی کارخانه سنگبری خود را نیز افتتاح خواهم کرد.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات سنگ مرمر با کشورهای چین، ایتالیا و هند همکاری داریم. مشکلات بخش صادرات در دوره های مختلف و با تغییر قوانین، تغییر می کنند. در حال حاضر کشتیرانی، کمبود کانتینر و نقل و انتقالات پول مهمترین مشکلات این بخش است.

مدیرعامل مرمرسنگ خاورمیانه افزود: مهمترین درخواست ما از دولت ایجاد ثبات در قوانین است. به عنوان مثال؛ دولت یا مجلس قانونی را تصویب می کنند که به دلیل آن قانون ما برخی از مشتری های خود را از دست می دهیم، بعد که قانون را اصلاح می کنند ما باید چند سال تلاش کنیم تا اوضاع به حالت اول باز گردد و دوباره مشتری صادراتی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: لازمه ادامه کار و ماندن در صنعت سنگ افزایش صادرات است و برای این مهم هیچ راهی بهتر از حضور در نمایشگاه های بین المللی نیست. اگر در نمایشگاه های بین المللی حضور مداوم و سالانه نداشته باشیم شرکت ها و تجار ما را نمی شناسند و خریداران به ما اعتماد نمی کنند و به تدریج ما را از سبد خرید خود حذف می کنند.

محمدی گفت: صنعت سنگ ایران در مقایسه با کشورهای توسعه یافته متاسفانه کمبودهایی دارد. ما بهترین سنگ های دنیا را داریم اما امکانات فرآوری ما در برخی موارد بسیار ضعیف است و نیروهای ما کمبود آموزش دارند.

وی در خصوص نمایشگاه سنگ اصفهان خاطر نشان کرد: اصفهان قطب سنگ ایران است، معادن و کارخانجات بسیار خوبی دارد و از لحاظ جغرافیایی هم در مرکز ایران واقع شده و می تواند یکی از بهترین نمایشگاه های دنیا را برگزار کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.