صادرات مرمریت آتشکده نیشابور به چهار کشور دنیا

0 18

افشین راد مدیرعامل معدن مرمریت آتشکده نیشابور درگفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را در حوزه معدن و سنگ های مرمر، مرمریت، گرانیت و تراورتن از سال ۱۳۸۱ آغاز کردم.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات با کشورهای چین، تایوان، اسپانیا، هند و … همکاری داریم. مبادلات بین بانکی ایران و کشورهای دیگر، دخالت های نابجای برخی مسئولین و عدم ثبات در برخی قوانین از مهمترین مشکلات صادرات سنگ در ایران است.

وی تصریح کرد: حضور در نمایشگاه های بین المللی اگر با حمایت دولت و مسئولین دولتی باشد بسیار تاثیر گذار است. هزینه های حضور در نمایشگاه های بین المللی بالا است و دولت در این زمینه باید تولیدکننده ها را یاری دهد. مهمترین حمایتی که دولت می تواند از تولیدکننده داشته باشد برداشتن موانع صادراتی است تا تولیدکننده پس از حضور در نمایشگاه های بین المللی و عقد قرارداد با مشتری، بتواند به راحتی محصول خود را صادر و پول خود را دریافت کند.

راد گفت: هر نمایشگاهی در هر جایی و با هر کیفیتی برگزار شود، برای صنعت سنگ مفید است. در سال گذشته در نمایشگاه اصفهان شرکت کردیم. شهر اصفهان با توجه به اینکه مرکزیت صنعت سنگ کشور است، باید نمایشگاه بسیار قوی تری را برگزار کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.