صادرات «گروه معادن نجف پور» به ۶ کشور دنیا

0 27

رحمت ا… نجف پور مدیرعامل گروه معادن نجف پور در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در حوزه معدن آغاز کزدم. تا ۳ ماه  پیش فقط تولیدکننده سنگ مرمر بوده ایم اما در حال حاضر مرمریت مشکی هم تولید می کنیم.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات با کشورهای ایتالیا، چین، هند، ترکیه، اسپانیا و یونان همکاری داریم.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه صادرات مشکلات فراوانی وجود دارد. لوازمی که ما استفاده می کنیم از قبیل ماشین آلات، لاستیک، گازوئیل و … بسیار گران است همچنین بازگشت پول به کشور به سختی انجام می شود. بسیاری از سنگ هایی که از ایران به دیگر کشورها صادر می شود سنگ کوپ است و ما هنوز نتوانسته ایم در صادرات سنگ های فراوری شده موفقیت های چشم گیری را از آن خود کنیم.

وی تصریح کرد: برخی براین باور هستند که معدنکاران از تولید و استخراج سنگ سودهای بسیار زیادی را کسب می کنند اما این طور نیست و در این بین سود واقعی را دلالان و کسانی می برند که سنگ معدن را می خرند و در برخی موارد با چند برابر قیمت می فروشند.

نجف پور گفت: صنعت سنگ ایران نیاز به حمایت های همه جانبه دولت دارد. دولت باید برای ورود تاجران و بازرگانان خارجی به ایران سرمایه گذاری و بسترهای لازم برای حضور ایشان را فراهم کند. در برخی نمایشگاه های خارجی ما شاهد هستیم که هزار یا دو هزار تاجر بین المللی حضور دارند، اگر ما هم به این سمت حرکت کنیم راه صادرات سنگ بیشتر از پیش باز خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.