صادرات گسترده مجتمع سنگ صلصالی

0 1

مهدی صلصالی مدیرعامل مجتمع سنگ صلصالی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: مجتمع سنگ صلصالی از سال ۱۳۴۶ راه اندازی شد و امسال پنجاه و یکمین سال کاری این مجموعه می باشد. این کار توسط پدر بنده آغاز شده و در نسل های بعدی خانواده نیز ادامه یافت.

وی در ادامه گفت: تولیدکننده مرمریت، تراورتن و مرمر هستیم و در حوزه صادرات، به صورت گسترده با کشورهای اروپایی، آمریکای جنوبی و مرکزی، کانادا، آسیای جنوب شرقی، کشورهای حوزه خلیج فارس و کشورهای منطقه شمال ایران همکاری داریم.

مدیرعامل مجتمع سنگ صلصالی افزود: در حال حاضر بزرگ ترین مشکل صادرات سنگ در ایران تحریم ها است. برخی خط های کشتیرانی از کار با ایران دست کشیده اند و ما مجبوریم کالاهای خود را از طریق کشورهای همسایه نظیر ترکیه و یا امارات صادر کنیم. از سوی دیگر مراودات مالی با دیگر کشورها هم بسیار سخت شده است.

وی تصریح کرد: برخی سنگ های کوپ ایران به ایتالیا صادر می شود و آن ها بعد از فرآوری این سنگ ها را به نام خودشان صادر می کنند. آن ها به آرشیتکت ها متصل اند و توان بازاریابی آنها بسیار بیشتر از ما است.

صلصالی گفت: صنعت سنگ کشور چین بزرگترین واردکننده سنگ کوپ است، به دلیل عوارضی که برای صادرات کوپ در نظر گرفته شده ما نمی توانیم مانند سابق به این کشور کوپ صادر کنیم، بدیهی است که با این وضعیت رقبا جای ما را در بازار چین می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: حضور در نمایشگاه ها بسیار مفید است، چون در نمایشگاه های سنگ می توانیم محصولات خود را ارائه کنیم و اطلاعات لازم را در اختیار مشتری بگذاریم و بازارهای بین المللی را از آن خود کنیم. برنامه ریزی برای نمایشگاه های داخلی باید طوری باشد که خریداران سنگ از خارج از کشور به این نمایشگاهها بیایند و با صنعت سنگ ایران و ظرفیت های آن آشنا شوند.

وی تاکید کرد: مهمترین اصل برای پیشرفت در صادرات و افزایش آن ثبات و آرامش در بازار است که این امر با قوانین درست و اصولی و نگاه بلند مدت مسئولان محقق می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.