صادرات Top Stones Group به ۹ کشور دنیا

0 1

عبدالحمید خسروی مدیرعامل بازرگانی Top Stones Group  در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: Top Stones Group یک برند بازرگانی خارجی است که امورات مربوط به تجارت ما از این طریق انجام می شود. نام کارخانه سنگبری ما پرسپولیس است.

وی در ادامه گفت: در حوزه صادرات با کشورهای ایتالیا، اسپانیا، استرالیا، ترکیه، مراکش، روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس، بحرین، عمان و کویت همکاری داریم.

مدیرعامل بازرگانی Top Stones Group افزود: بزرگترین مشکل صادرات سنگ در ایران جا به جایی پول است. ما ابتدایی ترین و مهمترین ابزار بازرگانی خارجی دنیا که LC نام دارد را در حال حاضر نداریم. به دلیل عدم وجود ال سی مجبوریم کالای خود را ارسال و پس از آن از طریق صراف پول خود را دریافت کنیم که این مساله ریسک بسیار بالایی دارد.

وی افزود: مشکل بعدی در حوزه صادرات، افزایش هزینه های حمل و نقل و کانتینر و قوانین بی ثبات است. دولت می تواند برای افزایش صادرات که مهمترین مساله در اقتصاد ایران است مجموعه های تولید صادراتی را از پرداخت عوارض و مالیات معاف کند و تخفیفات ویژه گمرکی برای آنها در نظر بگیرد و بخش عمده ای از هزینه های حضور آنها در نمایشگاه های بین المللی را پرداخت کند.

وی در خصوص نمایشگاه های داخلی گفت: نمایشگاه های داخلی می بایست رشد و توسعه صادرات را در اولویت خود قرار دهند و تا جایی که می توانند تجار و بازرگانان بین المللی را دعوت و حضور شرکت های بین المللی را تقویت کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.