فعالیت صد نیروی کار در استان مرکزی در انتظار تخصیص ارز

0 48

حسن  قهرمانی عضو هیات مدیره انجمن صنفی سنگبران محلات و نیم ور که در حال حاضر علاوه بر مدیریت یک واحد سنگبری اقدامات لازم در خصوص احداث یک کارخانه تولید کاغذ از سنگ را در شهرستان محلات انجام داده است در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: این پروژه قرار است در مساحتی بالغ بر ۳۵ هزارمتر مربع در سه فاز کاری به سرانجام برسد. فاز اول آن ۱۱ هزار مترمربع است که زیر ساخت های آن فراهم شده و سوله مورد نیاز احداث شده است. در حال حاضر هم مهندسان و نیروهای کار در حال دیوارکشی محوطه و سوله هستند که این کار نیز به زودی به پایان می رسد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده این کارخانه به صورت منظم و پی درپی در سه شیفت کاری فعالیت خواهد کرد که برای هر شیفت کاری ۳۰ نفر نیروی کار مورد نیاز است. به طور کل حدودا ۱۰۰ نیروی کار در این کارخانه فعالیت خواهند داشت.

وی تصریح کرد: در این کارخانه دو خط تولید راه اندازی خواهد شد که ظرفیت هر کدام از این خطوط تولید ۷۵۰۰ تن در سال است، به عبارتی ما در سال توان این را خواهیم داشت که ۱۵ هزار تن تولید کاغذ داشته باشیم.

قهرمانی گفت: برای راه اندازی این کارخانه بدیهی است که باید از تسهیلات بانک استفاده کنیم اما برخی بانک های شهرستان همکاری لازم را با ما نکردند. برای اینکه تسهیلات به ما ارائه دهند شرط معدل گذاشتند و یا وثیقه های بسیارسنگین طلب کردند که تهیه آن ازعهده ما خارج بود. عدم همکاری برخی بانک های داخل شهرستان ما را مجبور کرد تا به بانک های تهران مراجعه کنیم. چون این طرح یک طرح ملی و بسیارمهم بود در این مورد همکاری های لازم با ما انجام شد اما هنوز ارز مورد نیاز تخصیص داده نشده و منتظریم.

وی ادامه داد: توقع ما از مسئولین این است که موانع تولید را از سر راه بردارند. در سالی که به دستور مقام معظم رهبری به نام رونق تولید نام گذاری شده دیگر نباید برای تولیدکننده مانع یا دست اندازی وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: افزایش بی رویه نرخ دلار مصیبت های زیادی را برای ما که تولیدکننده هستیم به وجود آورده است و تحریم ها هم مزید بر علت شده اند. در این شرایط راه اندازی یک کار، بسیار سخت و دشوار است اگر نوسانات قیمت دلار و این تورم وجود نداشت ما می توانستیم کار را خیلی سریع تر پیش ببریم و شاید تا الان کارخانه راه اندازی شده بود.

وی خاطرنشان کرد: در دنیا چند کشورهستند که می توانند این خط تولید را ارائه دهند. کشورهایی مانند چین، تایوان، کره جنوبی، فرانسه و آلمان از تولیدکنندگان باسابقه این دستگاه ها هستند. ما در نظر داریم از دستگاه های اروپایی استفاده کنیم. با توجه به تحریم ها، برای انتقال این دستگاه ها به ایران هم مشکلات خاص خود را داریم اما راه هایی هم برای دور زدن تحریم ها وجود دارد که حتما از این راه ها استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان تاکید کرد: اگر ارز لازم به ما تخصیص داده شود به زودی این خط تولید را به ایران منتقل و کارخانه را با صد نیروی کار راه اندازی خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.