لزوم افزایش غرفه داران خارجی در نمایشگاه سنگ اصفهان

0 3

مصطفی گنجیان مدیر اکتشاف و کارشناس معدن در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: از سال ۱۳۷۵ فعالیت خود را در حوزه معدن آغاز کردم. از سال ۱۳۹۰ در مجموعه حدیدگسترسیرجان که تولیدکننده سنگ مرمر است، مشغول به فعالیت شدم و در حال حاضر نیز به عنوان مشاور با این مجموعه همکاری می کنم.

گنجیان گفت: متاسفانه دو فاکتور مهم بازاریابی و ارائه استاندارد محصول را در بخش سنگ و معدن بسیار کم داریم. صنعت سنگ ایران در حال حاضر بیش از هر چیز نیازمند بازرگانی بسیار قوی و استاندارد سازی است تا بتوانیم محصولات خود را با استانداردی درست به تمامی دنیا صادر کنیم. برای به دست آوردن بازارهای دنیا نیامند تلاش مضاعف هستیم.

وی در خصوص حضور در نمایشگاه های بین المللی گفت: هر نمایشگاهی با هر عنوانی به صنایع کمک می کند تا بهتر دیده و شناخته شوند. حضور در نمایشگاه های بین المللی بسیار مفید است اما مشکلاتی در عرصه صادرات وجود دارد که نمی توان ارتباطات موثر با تجار را ادامه داد. در زمینه صادرات مشکلات بسیار زیاد است که این مسائل انگیزه های صادر کننده را کم می کند.

گنجیان در رابطه با روند برگزاری نمایشگاه اصفهان گفت: شهر اصفهان با مجموعه کارخانه ها و معادنی که دارد خودش یک شهر نمایشگاهی سنگ است. اصفهان در زمینه صنعت سنگ بسیار قوی است و ظرفیت های بسیار زیادی برای افزایش صادرات دارد اما ایرادهایی هم در این نمایشگاه وجود دارد که می توان آنها را برطرف کرد. به هر میزان که غرفه داران خارجی بیشتری در این نمایشگاه حاضر باشند این نمایشگاه باشکوه تر خواهد بود.

وی تاکید کرد: از تمام مسئولین مرتبط با صنعت سنگ می خواهم بسترهای لازم برای افزایش بهره وری سنگ در معدن و کارخانجات سنگبری را فراهم کنند. متاسفانه میزان ضایعات سنگ در ایران بسیار بالاتر از استانداردهای جهانی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.