لزوم بررسی ابعاد مختلف زندگی قنبر رحیمی

0 2

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، قنبر رحیمی بنیانگذار صنعت سنگ ایران است. وی متولد روستای بیدشک (برخوار و میمه) در استان اصفهان است و کاشف معادن بزرگی همچون عباس‌آباد و آتشکوه نیم‌ور و مرمریت جوشقان و مرمر قصلان قروه و چینی ازنا (دریژان دورود) می باشد.

او با استفاده از این سنگ‌ها، قطعات سنگ تراورتن و جوشقان را برای برج آزادی اهدا کرد و ستون های سنگی گران قیمتی برای ایوان قبله اهدا و دیوارهای مقتل امام حسین(ع) در کربلا و حرم حضرت عباس را با سنگ‌های مرمر روشن تزیین کرده است.

قنبر رحیمی از ابتدای جوانی در شهر نیم ور ساکن شد و فعالیت های معدنی خود را در این شهر ادامه داد به نحوی که بسیاری از مردم او را به عنوان یکی از شهروندان نیم ور می شناسند . بسیاری ا از کسانی که امروزه در صنعت سنگ فعال هستند از شاگردان قنبر رحیمی می باشند. وی بناهایی همچون بیمارستان و مدرسه را در نیم‌ور احداث نمود.

بنا بر برخی گزارش ها مقبره ایشان در امامزاده عبدالله شهر ری تهران است و برخی گزارش های دیگر نیز حاکی از این است که مقبره ایشان درآرامگاه ابن بابویه قرار دارد. هم اکنون مجسمه قنبر رحیمی در یکی از میادین شهرهای ایتالیا به عنوان پدر سنگ ایران به نمایش گذاشته شده‌است.

علیرغم حضور موثر قنبر رحیمی در صنعت سنگ ایران منابع اطلاعاتی در مورد ایشان بسیار کم و ناچیز است و از اوضاع و احوال کاری ایشان و همچنین احوالات زندگی اش و فراز و فرودهایی که در زندگی طی کرده اطلاعات چندانی در دسترس نیست.

خبرگزاری سنگ ایران آمادگی دارد تا هر گزارش یا خاطره یا عکسی که مربوط به قنبر رحیمی است را منتشر کند. علاقمندان می تواند اطلاعات خود را به ایمیل iranstonenews@gmail.com  ارسال کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.