محمد قربانی: دولت مشکل نوسانات قیمت را حل کند

0 1

محمد قربانی مدیرعامل مجموعه سنگ مبعث نیم ور در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: این مجموعه در حوزه فراوری سنگ تراورتن حاجی آباد، درّه بخاری و طرق فعالیت می کند.

وی افزود: بزرگ ترین مشکلی که صنعت سنگ در حال حاضر با آن مواجه است، نوسانات قیمت ها است. متاسفانه قیمت ها روزانه تغییر می کند و در این شرایط اصلا نمی توان روی سنگ فراوری شده قیمت گذاشت. نوسانات قیمت دلار باعث شده قیمت دستگاه های فراوری مدرن و مجهز بسیار بالا برود و بسیاری از مجموعه ها نتوانند کارخانه های خود را به این گونه دستگاه ها مجهز کنند.

وی ادامه داد: به روز کردن دستگاه های فراوری یکی از نیازهای بسیار ضروری صنعت سنگ ایران است، ما اگر بخواهیم در بازارهای جهانی حضوری قدرتمند داشته باشیم باید کارخانه های خود را به دستگاه های روز مجهز کنیم. در این مورد دولت باید با پرداخت وام های کم بهره و طولانی مدت کارخانه داران را یاری دهد.

قربانی گفت: وجود معادن سنگ متنوع و با کیفیت و غنی در ایران باعث شده که ما در این حوزه قوی تر از بسیاری از کشورهای دنیا باشیم البته در فراوری کمی ضعیف هستیم که این مساله نیز با مدرن و به روز کردن دستگاهها برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: با صادرات سنگ کوپ اگر مازاد نیاز داخلی باشد موافقم، زیرا باعث شناساندن سنگ ایران به جهانیان می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.