مشکلات معادن به روایت دکترمحمد باقر صفرپور

0 9

دکترمحمد باقر صفرپور مدیرعامل معدن تراورتن بوکان در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را درزمینه استخراج سنگ تراورتن از سال ۱۳۹۰ آغاز کردم. در حوزه صادرات به صورت واسطه ای با کشور چین همکاری داریم.

وی در ادامه گفت: بزرگترین مشکل معادن، فرسوده بودن ماشین آلات و پایین بودن کیفیت برخی ابزارآلات است. متاسفانه در بسیاری از معادن ایران از دستگاه های فرسوده استفاده می شود. به روز کردن ماشین آلات نیازمند نقدینگی و تسهیلات ارزان قیمت بانک ها است. به دلیل استفاده از دستگاه های فرسوده میزان هدر رفت سنگ بسیار زیاد و از استانداردهای جهانی بالاتر است.

مدیرعامل معدن تراورتن بوکان افزود: صادرت سنگ در ایران با مشکلات زیادی مواجه است. واسطه ها، نقل و انتقالات پول و حمل و نقل از بزرگترین مشکلات صادرات سنگ در ایران است. به دلیل مشکلات بسیار بزرگی که در زمینه صادرات وجود دارد نمی توان به حضور در نمایشگاه های بین المللی دل خوش کرد چون اگر مشتری بین المللی هم داشته باشیم در برخی موارد نمی توانیم جوابگوی وی باشیم.

وی در خصوص نمایشگاه سنگ اصفهان گفت: در این نمایشگاه به عنوان بازدیدکننده حضور داشتم. به هر میزان که تعداد تجار خارجی این نمایشگاه بالاتر رود حضور تولیدکنندگان ایرانی در این نمایشگاه بیشتر خواهد بود. افرادی که نمایشگاه سنگ اصفهان را برگزار می کنند باید بازاریاب های بین المللی بسیار قوی داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.