مصطفی تواضع: هزینه های حضور در نمایشگاه های داخلی کاهش یابد

0 102

مصطفی تواضع کارشناس فروش شرکت بازرگانی نوین تجارت منطقه آزاد ماکو در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ آغاز کردم. اکثر فعالیت های ما فرامنطقه ای است و با اغلب معدنداران کشور از جمله تهران، کرج، زاهدان، شیراز، محلات و … همکاری داریم. عمده فعالیت ما تهیه و فروش لوازم معدن است و برخی از لوازم معدن را از ترکیه وارد می کنیم.

وی در ادامه گفت: عمده ترین مشکلات صنعت سنگ ایران مربوط به صادرات است. هم در انتقال پول مشکل وجود دارد و هم در حضور ما در بازارهای جهانی. دولت باید بسترهای حضور صنعتگران ایرانی در بازارهای خارجی را فراهم کند.

تواضع تاکید کرد: قوانین مزاحم از دیگر مشکلات این صنعت است. در حال حاضر، هم در عرصه تولید هم در عرصه صادرات مشکلات بسیار زیادی وجود دارد. مواد اولیه بسیار گران شده اند و لوازم یدکی برخی ماشین آلات به سختی تهیه می شود.

کارشناس فروش شرکت بازرگانی نوین تجارت منطقه آزاد ماکو  افزود: حضور در نمایشگاه های بین المللی تاثیر بسزایی بر روند بهبود وضعیت صنعت سنگ دارد. در این نمایشگاه ها صنعتگران با کار همدیگر آشنا می شوند و بسترهایی به وجود می آید که تجار خارجی با صنعت سنگ ما آشنا شوند.

وی در خصوص نمایشگاه اصفهان و محلات گفت: نمایشگاه اصفهان بسیار عالی است و از نظر موقعیت در جای خوبی قرار گرفته است. در حال حاضر هزینه های حضور در نمایشگاه های داخلی برای برخی صنعتگران بالا است و توان پرداخت این هزینه ها را ندارند. به هر میزان که هزینه های حضور در نمایشگاه های داخلی کمتر شود استقبال برای حضور در این نمایشگاه ها بیشتر خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.