مصطفی جمالی: رکود فقط مختص به صنف سنگ و معدن نیست

0 2

مصطفی جمالی مدیر عامل کارخانه حافظ (شیراز) در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: فعالیت خود را در زمینه فرآوری سنگ کوپ از سال ۱۳۸۷ شروع کردم.

وی در ادامه گفت: عمده مشکل ما در این صنف تامین مواد اولیه است.

وی خاطر نشان کرد: نیروی انسانی متخصص به آن صورت که باید وجود داشته باشد نداریم. برخی کارگران ایرانی توان انجام کارهای سخت معدنی را ندارند که در اینگونه مواقع ما مجبور به استفاده از کارگر های افغانی می شویم که باز هم استفاده از کارگران افغانی برای ما مشکل ساز میشود. لازم است که اداره کار باید با ما همکاری و این مشکل را برطرف کند.

جمالی گفت: بازار فروش دچار کسادی شده و متاسفانه این رکود فقط مختص به صنف سنگ و معدن نیست و تقریبا همه صنف ها دچار این رکود شدید اقتصادی شده اند.

مدیر عامل کارخانه حافظ افزود: برای برطرف شدن این مشکلات اگر پل ارتباطیمان را با کشورهای همسایه افزایش دهیم و ارتباط برقرار کنیم اوضاع کمی بهبود می یابد. این مشکل هم فقط به دست دولت حل میشود و باید راههای ارتباط تجاری با این کشورها را برای ما آسان کند.

وی یادآور شد: در زمینه صادرات باید بگویم که به طور مستقیم در این زمینه فعال نیستیم بلکه از طریق واسطه صادرات انجام میدهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.