معادن محلات ۴.۵ میلیارد ریال به سیل زدگان کمک کردند

0 18

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، «محمدرضا حاجی پور»  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: معادن شهرستان محلات بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به سیل زدگان خوزستان کمک کردند.

وی افزود: کمک های غیر نقدی بسیاری نیز از سوی معادن و صنایع استان جمع آوری شده که به خوزستان ارسال می شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی به عنوان استان معین خوزستان برای امدادرسانی به سیل زدگان معرفی شده و نقش صنایع و معادن استان بسیار موثر است. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: مذاکره های لازم با مدیران صنایع و معادننقاط مختلف کشور انجام شده و همه فعالان این بخش نیز برای کمک رسانی به ویژه کمک های نقدی اعلام آمادگی کردند. 

حاجی پور افزود: روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان های استان مرکزی وظیفه دارند با همکاری فرمانداری ها به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی صنایع و معادن شهرستان خود اقدام و در اسرع وقت به مرکز استان ارسال کنند. 

وی افزود: هماهنگی های لازم با اداره کل راه آهن اراک مبنی بر ارسال بهنگام کمک های غیر نقدی به استان خوزستان انجام شده و عصر امروز نیز نخستین محموله کمک های غیر نقدی صنایع و معادناستان مرکزی به خوزستان ارسال می شود. 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: ۲۱ کالای اساسی از سوی ستاد مدیریت بحران استان خوزستان مشخص شده و استان مرکزی موظف است ۱۰ درصد از اقلام مورد نیاز سیل زدگان را فراهم کند.

حاجی پور افزود: بخش عمده ای از کالاهای مورد نیاز سیل زدگان از قبیل ظروف یک بار مصرف، آب معدنی، حبوبات و انواع کنسرو در استان مرکزی تولید می شود و اقلامی را هم که در استان تولید نمی شود باید از سوی صنایع تهیه و به خوزستان ارسال شود. 

وی ادامه داد: اعزام گروه های تخصصی فنی و مهندسی نیز بخشی از کمک های صنایع استان مرکزی به سیل زدگان است که تا کنون ۲ تیم ۱۵ نفری از شرکت های واگن پارس و ماشین سازی برای ارزیابی خسارت ها و چگونگی همکاری این واحدهای تولیدی برای حل مشکلات به خوزستان اعزام شده اند.

فرماندار اراک نیز گفت: بخش قابل توجهی از تعهد استان مرکزی برای جمع آوری کمک های مردمی و ارسال به خوزستان سهم این شهرستان است که در این راستا نقش صنایع و معادن بیش از دیگر اقشار مردم موثر خواهد بود. 

«حسین بختیاری» افزود: مشکلات و چالش های بخش صنعت و معدن استان مرکزی به خصوص اراک بر هیچ کس پوشیده نیست اما اکنون که هموطنانمان در استان خوزستان نیازمند ابتدایی ترین امکانات هستند، باید تمام دغدغه مردم و مسوولان حل مشکل سیل زدگان باشد.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی و حدود ۴۰۰ معدن در مناطق مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند. 

  • ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.