منصوری: گمرک کالاهای ما را ترخیص کند

0 3

کسری منصوری «مدیرعامل بازرگانی ابزار منصوری» در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: این بازرگانی در زمینه واردات محصولات سایشی مثل سمباده چسبی و دیسکی، جک پالت، لیفتراک دستی، چسبهای تخصصی صنعت سنگ و غیره فعالیت دارد. دفاتر این بازرگانی در تهران و دلیجان مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: پدرم سابقه ای ۴۰ ساله در این زمینه دارد و من ۱۵ سال است که در این زمینه مشغول به فعالیت شده ام. در حال حاضر مهمترین مشکل ما گمرک است که بارهای ما در آنجا مانده و هنوز ترخیص نشده است. قرار است ما به التفاوت ارزی را دریافت و کالاها را ترخیص کنند اما این روند کمی طولانی شده است. از مسئولین تقاضا داریم اقدامات لازم برای ترخیص کالاها را انجام دهند.

وی تصریح کرد: بر خلاف برخی نظرات موجود بر این اعتقاد هستم که آینده اقتصادی صنعت سنگ بسیار روشن است و فعالان این صنعت هر روز موفقیت های بیشتری را تجربه خواهند کرد. پیش بینی من این است که با اتفاقات موجود شرکت های متفرقه که با کیفیت پایین فعالیت می کنند به تدریج حذف خواهند شد و شرکت های قوی که کارشان را با کیفیت و خوب انجام  می دهند با قدرت بیشتری به کار ادامه خواهند داد.

وی ادامه داد: اکثرمحصولاتی که ما از خارج وارد می کنیم تولید داخلی ندارند، در برخی موارد که تولید داخل وجود دارد حتما آن محصول را عرضه می کنیم. خوشبختانه برخی محصولات که تولید داخل هستند بسیار کیفیت بالایی دارند و قابل عرضه هستند. کالاهایی که ما وارد می کنیم اغلب مربوط به کشورهای چین، هند و ترکیه هستند.

وی تصریح کرد: مهمترین درخواستی که ما از مسئولین داریم این است که جلوی کالای قاچاق را بگیرند به نحوی که حتی یک کالای قاچاق هم وجود نداشته نباشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.