میز سنگ کشور در استان مرکزی

0 1

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، محمدرضا حاجی پور اظهار داشت: طی پنج ماه ابتدای امسال میزان صدور پروانه بهره برداری و جواز تاسیس واحد تولیدی در استان مرکزی نسبت به سال گذشته به ترتیب ۲۳ و ۳۷ درصد افزایش داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: در مدت مذکور ۱۰۴ پروانه بهره برداری و همچنین ۳۴۹ فقره جواز تاسیس واحد تولیدی در سطح استان مرکزی صادر شده است.

حاجی پور با اشاره به میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در دو حوزه ذکر شده، بیان کرد: در حوزه پروانه بهره برداری بیش از چهار هزار و ۶۰۰میلیارد ریال در استان سرمایه گذاری شده که این میزان نیز نسبت به سال گذشته با افزایش روبرو است و با راه اندازی این تعداد واحد های تولیدی در استان بیش از یک هزار و ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به صادرات استان مرکزی ادامه داد: در حال حاضر تولیدات صنعتی ۵۰درصد صادرات سالانه استان مرکزی را به خود اختصاص می دهد و پس از آن فرآورده های پتروشیمی در رتبه دوم قرار دارد.

وی خاطرنشان ساخت: استان مرکزی پنج میز تخصصی صادراتی آلومینیوم، عایق رطوبتی، گل و گیاه، ماشین آلات صنعتی و انار را در اختیار دارد که به درخواست تولید کنندگان پیشنهاد شده میز تخصصی تولید سنگ تزیینی به ویژه سنگ تراورتن را هم به استان مرکزی اختصاص دهند، زیرا تولید سنگ تراورتن استان مرکزی دارای برند کشوری است، همچنین استان مرکزی در عرصه خدمات فنی و مهندسی نیز رتبه دوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است سال گذشته استان مرکزی یک میلیون و ۲۵۰هزار تُن صادرات کالا به کشورهای دیگر داشته و براساس آمار گمرک ۸۸۹ هزار تن کالا به ارزش ۶۷۰ میلیون دلار صادرات طی سال ۹۶ برای استان مرکزی به ثبت رسیده است.

  • مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.