وضعیت صنعت سنگ های ساختمانی کشور روسیه

0 1

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، در کشور روسیه تقریبا بالای ۲۰۰ کارخانه تولید سنگ ساختمانی وجود دارد که به فراوری سنگ های ساختمانی پرداخته و در این زمینه ۵۰ معدن بسیار فعال عهده دار تامین سنگ در این کشور می باشند. آینده صنعت سنگ های ساختمانی روسیه به خاطر وجود محصولات رقابتی چین مورد تهدید است و برخی از کارخانجات این کشور خط تولید خود را خاموش کرده اند اما با این حال محصولاتی که در داخل تولید می شوند همچنان طرفداران خاص خود را دارند.

معمولا سنگ های ساختمانی که در روسیه تولید می شوند به صورت تایل و یا اسلب های بزرگ می باشند که بیشتر این امر در زمینه سنگ گرانیت صورت می پذیرد. مرمرمیت سفید هم در بازار روسیه تولید می شود و مصرف داخلی خود را دارد . سنگ های ساختمانی که در کشور روسیه تولید می شوند معمولا سنگ های گران قیمتی هستند و در داخل کشور مشتریان کمتری دارند.

برای سنگ های ساختمانی کشور روسیه تاکنون بازاریابی قوی صورت نگرفته و تبلیغات گسترده ای هم در این زمینه انجام نشده که این مساله از مهم ترین مشکلات صنعت سنگ روسیه می باشد. به علت وجود بحران اقتصادی در کشور روسیه بسیاری از پروژه های ساختمانی سفارش سنگ های ساختمانی را لغو کرده اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.