سنگ های ساختمانی مورد استفاده در کشور یونان

0 1

به گزارش خبرگزاری سنگ ایران، یونان یکی از کشور های مصرف کننده سنگ های ساختمانی است. از دیرباز معادنی فعال در این کشور وجود داشته اما در چند سال اخیر  به علت بحران های اقتصادی موجود، یونان به کشوری با مشکلات پایه ای اقتصادی تبدیل شده است. یونان علاقه خاصی به خرید سنگ های ساختمانی کشورهای دیگر داشته و در زمینه واردات بسیار قوی عمل می کند.

سلیقه خرید و واردات سنگ های ساختمانی در کشور یونان بر حسب پروژه ها، متفاوت بوده و معمولا از سنگ های خاص در پروژه های ساختمانی استفاده می شود.  بیشتر سنگ های ساختمانی مورد استفاده در این کشور تراورتن، اونیکس و مرمریت است. بیشتر رنگ های مورد استفاده شبیه به یکدیگر بوده و معمولا از ترکیب رنگ های تیره و روشن استفاده می شود که این مساله نیز به سلیقه معماران این کشور مربوط می شود.

مرمریت Perseus Marble با رنگی بژ روشن همراه با موج های موازی که ممولا برای طراحی کف خانه بسیار مناسب است.

مرمریت Nefeli Marble با زمینه کرم روشن و بدون موج که معمولا برای طراحی های یک دست به کار گرفته می شود.

مرمریت Grafite Marble با رنگ تیره گرافیکی همراه با تراورتن سیلور.

مرمریت Polaris Marble با رنگی روشن مایل به آبی  کم رنگ که به سنگ چینی ایران شبیه است و برای مکان های روشن و آفتاب گیر استفاده می شود.

چهار مرمریتی که معرفی شد ازسنگ های ساختمانی با رنگ های پرطرفدار است که مناسب با سلیقه معماران کشور یونان می باشد. بیشتر این سنگ ها از کشور های آسیایی به صورت بریده و کوپ وارد می شود .

صنعت ساخت و ساز کشور یونان از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۳ با چالش هایی روبرو بوده که این روند تا سال ۲۰۱۶ نیز قابل مشاهده است. کشور یونان نیز همچون کشور های دیگر اروپایی همچون ایتالیا و اسپانیا بر حسب روند ساخت ساز به واردات سنگ های ساختمانی روی آورده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.